Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Zientary-Malewskiej w Kętrzynie

50 - lecie szkoły

50 - lecie Szkoły Podstawowej nr 3

im. Marii Zientary-Malewskiej w Kętrzynie

2 października 2009r. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętrzynie obchodziła jubileusz 50-lecia powstania. Jubileusz szkoły był okazją do odwiedzin tej niedużej, ale przyjaznej i wesołej szkoły.

Swoją obecnością szkołę zaszczycili przedstawiciele władz gminnych i oświatowych, emerytowani nauczyciele, dyrektorzy kętrzyńskich szkół, księża – ks. Proboszcz Stanisław Majewski z Parafii Kościoła św. Jerzego i Ojciec Superior Wiesław Kulisz ze Świętej Lipki, uczniowie, absolwenci i rodzice.

50-lecie szkoły to okazja do refleksji, zadumy oraz podsumowań. Spotkanie po wielu latach wywoływało często miłe i wzruszające chwile. „Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia" - to słowa pani Hanny Furlepy. Uczniowie zaprezentowali ciekawy i barwny program artystyczny oparty na twórczości patronki szkoły Marii Zientary- Malewskiej.Dodatkową atrakcją był występ rodziców oraz ich dzieci – dzisiaj już absolwentów szkoły. Liczne brawa i uśmiechnięte twarze gości były dla organizatorów najlepszym podziękowaniem za ich pracę.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania jubileuszu 50- lecia szkoły:

Panu Andrzejowi Wankiewicz - dyrektorowi PZU z Kętrzyna

Pani Wiesławie Kaweckiej - dyrektorowi PZU Gdańska